İade & Garanti Koşulları

İade Şartları

 

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde tarzimbudur.com'a başvuruda bulunarak "Hesabım" sayfasındaki iade talep formunu doldurduktan sonra aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. İade veya değişim yapmak istediğiniz ürünün kargo bedeli müşteri tarafından karşılanır. Burada belirtilen tüm şartlar sadece tarzimbudur.com'dan satın alınan ürünler için geçerlidir.  Paketin Takıda Sanat'a gelişi sırasındaki sorumluluk tüketiciye aittir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli incelemelerin ardından ürün iadesi kabul edildiğinde, ürünün ücreti tarafınıza iade edilecektir.

Ürün iadesi işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri uygulanır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanılabilir. Cayma hakkının kullanılması için Müşteri'nin, bu süre içinde www.tarzimbudur.com'a faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün www.tarzimbudur.com'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takiben ürün incelemesi uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. İnceleme sonucunda iade alınması uygun olan ürünlerin 7 gün içinde ürün bedeli Müşteri'nin ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. İade edilen ürünün kargo bedeli müşteri tarafından karşılanır.

Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde müşteri cayma hakkını kullanamaz. Müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanan yüzük gibi ürünlerde ölçülendirme işçilik bedeli düşülerek iade edilebilir veya işçilik bedeli alınarak değişim yapılabilir.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Bildirim için müşteri ilişkileri İletişim Formu'nu kullanabilir, ya da info@tarzimbudur.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. www.tarzimbudur.com'dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. İadenizin kredi kartı hesabınıza yansıması bankanızın işlem durumuna bağlı olup 1-4 hafta arasında sürmektedir.

İade,  Değişim ve Tamiratlarınız için ürünlerinizi kargo ile aşağıdaki adrese gönderiniz. Tüm gönderi ücretleri müşterie aittir.

 

İsim: Tarzım Budur

Telefon: +90 551 02 07 444

Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:2 kat:4 D:44 Bahçelievler Şirinevler /İSTANBUL